close
تبلیغات در اینترنت
حقوق مدنی
loading...

وب سایت حقوقی عدالت گستر

حقوق مدنی

دانلود رایگان نرم افزار مجموعه قوانین عدالت گسترنرم افزار مجموعه قوانین عدالت گستر

(ویزه اندروید)

 

مجموعه کامل از قوانین و مقررات وایین نامه های بروز شده وشامل مجموعه نظریات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه و اراءوحدت رویه هیات عمومی دیوان عالی کشور وبیش از1000نکته حقوقی بسیار کاربردی برای وکلا وکاراموزان وکالت وداوطلبین ازمون وکالت و قضاوت گرداوری شده است.

 

>>طراحی و توسعه این نرم افزار توسط اقای اشکان نجمایی وکیل دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری استان کرمان صورت گرفته است.تمام حقوق مادی و معنوی این نرم افزار برای پدید اورنده محفوظ می باشد.> <

 


دانلود رایگان نرم افزار در سایت بازار
مجموعه نشستهای قضایی (ویرایش جدید)- مسایل قانون مدنی (جلد دوم)

مدیریت بازدید : 534 پنجشنبه 11 تير 1394 نظرات ()مجموعه نشستهای قضایی

 

(ویرایش جدید)- مسایل قانون مدنی (جلد دوم)

 

بهترین کتاب حاضر در جهت پاسخگویی به نیاز حقوقدانان ، وکلا و قضات محترم در باب مسائل مدنی

 

شامل بررسی کلیه مواد قانونی به صورت نشست قضایی و شامل نظریات متعدد حقوقدانان و قضات محترم در باب مواد قانونی

 

کاری از معاونت ازموزش قوه قضائیه

 

اداره کل برنامه ریزی و تدوین متون اموزشی


دانلود کنید

مجموعه نشستهای قضایی (ویرایش جدید)- مسایل قانون مدنی (جلد اول)

مدیریت بازدید : 467 پنجشنبه 11 تير 1394 نظرات ()مجموعه نشستهای قضایی

 

(ویرایش جدید)- مسایل قانون مدنی (جلد اول)

 

بهترین کتاب حاضر در جهت پاسخگویی به نیاز حقوقدانان ، وکلا و قضات محترم در باب مسائل مدنی

 

شامل بررسی کلیه مواد قانونی به صورت نشست قضایی و شامل نظریات متعدد حقوقدانان و قضات محترم در باب مواد قانونی

 

کاری از معاونت ازموزش قوه قضائیه

 

اداره کل برنامه ریزی و تدوین متون اموزشی


دانلود کنید

قانون پیش ‌فروش ساختمان مصوب ۱۳۸۹

مدیریت بازدید : 395 یکشنبه 07 تير 1394 نظرات ()
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران :
قانون پیش فروش ساختمان از ۶ تیر ۱۳۹۴ در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور اجرایی شد

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران از اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور خبر داد و گفت: با تنظیم قانون پیش فروش ساختمان از هر گونه کلاه‌برداری، جعل اسناد، فروش معاملات معارض جلوگیری می‌شود.

محمد رضا دشتی اردکانی در گفت وگو با خبر گزاری میزان، از اجرایی شدن قانون پیش فروش ساختمان در دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور خبر داد، گفت: قانون پیش فروش ساختمان در سال ۱۳۸۹ در مجلس شورای اسلامی تصویب و آیین‌نامه اجرائی آن در تیر ماه ۹۳ ابلاغ شد و  به مناسبت هفته قوه قضائیه این قانون از امروز ششم تیر ماه اجرائی می‌شود.

وی ادامه داد: قرارداد پیش فروش ساختمان در سامانه ثبت الکترونیک اسناد بارگذاری شده و مردم می توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی، سند پیش فروش ساختمان را به صورت رسمی در این دفاتر تنظیم کنند.

دشتی اردکانی در ارتباط مزایای این قانون گفت: با تنظیم قانون پیش فروش ساختمان از هر گونه کلاه برداری، جعل اسناد، فروش معاملات معارض جلوگیری می‌شود.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با بیان اینکه پیش از اجرائی شدن این قانون پیش فروش‌های ساختمان‌های در حال ساخت بدون سند و بدون ثبت در دفاتر اسناد رسمی نقل و انتقال می‌شد افزود: با اجرائی شدن قانون پیش فروش ساختمان افراد با اطمینان خاطر و با احراز مالکیت اقدام به پیش خرید می‌کنند.

دشتی اردکانی در پایان خاطر نشان کرد: مدارک مورد نیاز برای تنظیم سند پیش‌فروش ساختمان، شناسنامه فنی ساختمان، پروانه ساخت، استعلام ثبت از ادارات، ثبت بیمه‌نامه و سند مالکیت  است.


چرا محكومان مالي بايد به زندان بيفتند؟

مدیریت بازدید : 347 سه شنبه 12 اسفند 1393 نظرات ()

چرا محكومان مالي بايد به زندان بيفتند؟
نویسنده: دکتر کامران آقایی
در قانونگذاري‌هاي مدرن كوشش مي‌شود تا از محبوس كردن محكومان مالي جلوگيري شود و كشورها اين را مثالي از مدنيت و پيشرفت خود قلمداد مي‌كنند. اما از سوي ديگر نمي‌توان سيماهاي غمزده‌يي را به فراموشي سپرد كه اندك سرمايه و اموال خويش را به ديگري مي‌سپرند تا در اين تورم لگام گسيخته از پول‌شان كارمايه كوچكي به دست آورند تا دست‌كم ‌ارزش پول‌شان را حفظ كنند يا نا‌آگاه وارد قراردادي مي‌شوند كه حاصل عمر آنان را بر باد مي‌دهد.

۱ – با تصويب نامه‌يي كه در تاريخ ۳۱/۴/۱۳۹۱ به دادگاه‌ها ابلاغ شد دادگستري دچار گونه‌يي سردرگمي شد. متن ياد شده در مقام اصلاح ماده ۱۸ آيين نامه قانون نحوه اجراي محكوميت‌هاي مالي مصوب سال ۱۳۷۷ برآمده بود. ايضاح اينكه به موجب ماده ۲ قانون نحوه اجراي محكوميت‌هاي مالي، اگر كسي محكوم شود كه مالي به ديگري پرداخت كند خواه عين يك مال يا مثل و قيمت آن مانند تسليم يك دستگاه خودرو، پرداخت صد ميليون ريال وجه سفته، خواه ديه و ضرر و زيان ناشي از جرم ، دادگاه نخست از اموال موجود بدهكار حكم را اجرا مي‌كند و اگر مالي از او به دست نيايد با درخواست ذي‌نفع بدهكار را بازداشت مي‌كند تا اينكه يا مال را تاديه كند يا اعسار - ناتواني مالي - خويش را از پرداخت موضوع حكم ثابت كند.

ماهيت حقوقي اجاره بشرط تمليك

مدیریت بازدید : 341 جمعه 01 اسفند 1393 نظرات ()

ماهيت حقوقي اجاره بشرط تمليك

مقدمه‌ بانكداري ابزار و روش‌هاي خاص خود را مي‌طلبد، روش‌هايي كه متناسب با نياز بانك‌ها ابداع گرديده‌اند و به مرور زمان و متناسب با نيازمندي‌هاي هر زمان تكامل يافته و تكميل شده‌اند. از جمله اين روش‌ها اجاره بشرط تمليك است كه از حقوق اروپايي به حقوق ما راه يافته و قانونگزار در ماده ۱۲ قانون عمليات بانكي بدون ربا كه در تاريخ ۸/۶/۱۳۶۲ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است‌، يكي از شيوه‌هاي اعطاي تسهيلات (يا تخصيص منابع‌) را اجاره بشرط تمليك دانسته است‌. در مورد سابقه تاريخي اجاره بشرط تمليك در حقوق ايران اطلاعات خاصي در دست نيست ولي ظاهراً ورود اين روش به نظام حقوقي و قانونگزاري ما از قانون ياد شده شروع گرديده و پس از آن نيز بين عامه مردم گسترش فراواني داشته است و امروزه آنچه تحت عنوان ليزينگ Leasing براي واگذاري ماشين‌آلات مختلف و بويژه وسايل نقليه شهرت يافته‌، با اين قرارداد انجام مي‌شود. هر چند كه در حقوق كشورهاي ديگر نيز اين قرارداد ظاهراً سابقه خيلي طولاني ندارد از جمله در حقوق انگليس سابقه قراردادهاي اجاره بشرط تمليك به اواسط قرن نوزدهم و حدود سال ۱۸۴۶ برمي‌گردد و بعداً قوانين خاصي در اين مورد در كشور ياد شده به تصويب رسيده است از جمله قانون سال‌هاي ۱۹۳۸ - ۱۹۵۴ - ۱۹۵۷ - ۱۹۶۴ و ۱۹۶۵

رییس قوه قضاییه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت خانواده را ابلاغ کرد

مدیریت بازدید : 397 پنجشنبه 30 بهمن 1393 نظرات ()

آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت خانواده

در اجرای مواد ۱۷، ۲۱، ۴۱ و ۵۷ قانون حمایت خانواده مصوب ۱/ ۱۲/ ۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی و بنا به پیشنهاد وزیر دادگستری، «آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت خانواده» به شرح مواد آتی است.

فصل اول- دادگاه خانواده

مبحث اول: کلیات

ماده۱- واژه‌های به کار رفته در این آیین‌نامه به شرح زیر می‌باشند:

الف- قانون: قانون حمایت خانواده مصوب ۱/ ۱۲/ ۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی

ب- آیین‌نامه: آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت خانواده مصوب ۱/ ۱۲/ ۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی

ج- دادگاه خانواده: دادگاه خانواده موضوع قانون

د- مرکز امور مشاوران: مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه

ماده- از زمان لازم‌الاجراء شدن قانون در حوزه‌های قضایی که دادگاه خانواده تشکیل نگردیده یا در صورت تشکیل به تعداد کافی ایجاد نشده است تا استقرار کامل دادگاههای مذکور، دادگاه عمومی حقوقی مستقر در آن حوزه یا شعب دادگاه عمومی فعلی ویژه رسیدگی به دعاوی خانوادگی با ساختار موجود ولی با رعایت مقررات قانون و تشریفات مربوط، به دعاوی موضوع قانون رسیدگی خواهند کرد.

فهرست قوانین منسوخ صریح در بازه زمانی ۲۳/۱۱/۱۳۵۷ تا ۲۹/۱۲/۱۳۹۰

مدیریت بازدید : 370 پنجشنبه 16 بهمن 1393 نظرات ()

شماره۷۴۲۶۹                                                                           ۶/۱۲/۱۳۹۱

جناب آقای محمد سینجلی جاسبی

مدیرعامل محترم روزنامه رسمی کشور

مستنداً به بند (۵ ـ۱) ماده (۳) قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور مصوب ۲۵/۳/۱۳۸۹ و ماده (۷) دستورالعمل اجرایی قانون یادشده مصوب ۱۹/۵/۱۳۸۹ بدینوسیله سومین فهرست موارد موضوع بند یادشده (مربوط به بازه زمانی ۲۳/۱۱/۱۳۵۷ تا ۲۹/۱۲/۱۳۹۰ هجـری شمسی) جهت انتشار در روزنامه رسمی ارسال می‌گردد و لازم به توضیح می‌باشد:

۱ـ فهرست مذکور جنبه اعلامی دارد و تنها حاوی قوانین نسخ شده صریح می‌باشد که کل متن قانون نسخ گردیده است.

۲ـ هرگونه استناد به قوانین یادشده صرفاً برای اعمال در دوره اعتبار آنها با رعایت اصول حقوقی، قوانین ناظر و موازین شرعی در چارچوب اصل چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مجاز می‌باشد.

۳ـ تکمله فهرست قوانین منسوخ صریح در بازه زمانی ۱۳۳۶ تا ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ در انتهای این فهرست آمده است.


دانلود با لینک مستقیم

سازوکار طرح دادخواست الزام به تنظيم سند رسمي

مدیریت بازدید : 370 دوشنبه 06 بهمن 1393 نظرات ()


اصولا دعاوي به دو دسته مالي و غيرمالي تقسيم مي‌شوند که تشخيص مالي و غيرمالي بودن يك دعوا براي طرح‌كننده آن بسيار مهم است زيرا دعواي مالي و غيرمالي از نظر قيمت‌گذاري كردن دعوا (اصطلاحا تقويم)، هزينه دادرسي، قابل تجديدنظر بودن يا نبودن دعوا با يكديگر متفاوت هستند. برای نمونه، مطالبه يك وجه مشخصا مالي و دعواي طلاق يك دعواي غيرمالي بارز است، اما بعضي از دعاوي نظير دعواي الزام به تنظيم سند رسمي از حيث مالي يا غيرمالي بودن دعوا كمي مبهم است. برای حل اين مشكل بايد اذعان کرد با توجه به اينكه موضوع دعواي حاضر يك مال است، الزام به تنظيم سند رسمي بابت آن، نيز مالي است.
 
 
 
 
شروع دعوا
در پرونده حاضر خواهان، آقای پیام... خريدار يك وسيله نقليه است. خواهان‌ در بخش مربوط به خواسته به طرفیت خوانده، خانم مريم... درخواست خود را به اين نحوه اعلام مي‌كنند: تقاضاي صدور حكم بر الزام خوانده به تنظیم سند رسمی یک دستگاه اتومبیل با حضور در دفترخانه اسناد رسمی مقوم به پنجاه و يك ميليون ريال به انضمام كليه هزينه‌هاي دادرسي. 
خواهان فتوكپي تصديق‌شده یک برگ مبایعه‌نامه اتومبیل و نیز فتوکپی تصديق‌شده سند رسمی اتومبيل را به عنوان دلايل مطروحه در دادخواست ضميمه پرونده می‌کند و به دادگاه تقدیم می‌دارد. 
خواهان‌ در شرح دادخواست خود اعلام كرده است: اينجانب به موجب مبايعه‌نامه پيوست پرونده، يك دستگاه اتومبيل را از خوانده خريداري كرده‌ام. طبق اين قرارداد قرار بر اين بوده است كه در تاريخ معيني در دفترخانه اسناد رسمي به منظور تنظيم سند رسمي به نام اينجانب اقدام شود، اما خوانده از حضور در دفترخانه به جهت تنظيم سند رسمي به نام اينجانب خودداري كرده است. به اين ترتيب از دادگاه محترم تقاضاي صدور حكم مبني بر الزام خوانده به حضور در دفترخانه اسناد رسمي به منظور تنظيم سند رسمي در حق اينجانب را دارم.
 
 
 
 
 
 
 
 

برخورد دادگاه با درخواست ابطال سند رسمی

مدیریت بازدید : 398 دوشنبه 06 بهمن 1393 نظرات ()

برخورد دادگاه با درخواست ابطال سند رسمی اقتدار و استقلال دادگاه‌ها به اندازه‌اي است كه حتي مي‌توان از آن مراجع درخواست ابطال يك سند را كرد، حتي اگر آن سند رسمي باشد. يكي از پيچيد‌ه‌ترين مباحث در بحث ابطال اسناد اعم از رسمي و عادي، مالي و غيرمالي بودن اين نوع از دعواست. ابطال يك سند هم مي‌تواند مالي باشد و هم غيرمالي. در حقيقت مالي و غيرمالي بودن دعواي ابطال يك سند بستگي به موضوع آن سند دارد.

 در مواردي كه موضوع سند، انجام يك تعهد غيرمالي است، دعواي ابطال آن سند نيز غيرمالي است؛ به عكس در مواردي كه مفاد يك سند، اجراي يك تعهد مالي است، درخواست باطل كردن آن نيز مالي خواهد بود. نكته ديگري كه نبايد از نظر دور داشت، اين است كه ابطال يك سند اعم از رسمي يا عادي باعث خواهد شد تا تمامي نقل و انتقالاتي كه بعد از تنظيم آن سند صورت گرفته است، به خودي خود باطل و بلااثر شوند. در قالب بررسی یک پرونده به بررسی روند رسیدگی به خواسته ابطال سند پرداختیم.

 


رأی وحدت رویه ۷۳۴ هیأت عمومی دیوان عالی کشور موضوع پرداخت خسارت بدنی ناشی از تصادفات رانندگی از «

مدیریت بازدید : 644 شنبه 29 آذر 1393 نظرات ()

گردشکار و متن آراء وحدت رویه شماره ۷۳۳ و ۷۳۴ منتشر شد

رأی وحدت رویه ۷۳۴ هیأت عمومی دیوان عالی کشور، موضوع پرداخت خسارت بدنی ناشی از تصادفات رانندگی از «صندوق تأمین خسارت‌های بدنی»

شماره۸۴۸۶/۱۵۲/۱۱۰                    ۵/۹/۱۳۹۳ 

مدیرعامل محترم روزنامه رسمی کشور

گزارش پرونده وحدت رویه ردیف ۹۳/۳۱ هیأت عمومی دیوان عالی کشور با مقدمه مربوط و رأی آن به شرح ذیل تنظیم و جهت چاپ و نشر ایفاد می‌گردد.

معاون قضائی دیوان عالی کشورـ ابراهیم ابراهیمی 

الف: مقدمه

جلسه هیأت عمومی دیوان عالی کشور در مورد پرونده وحدت رویه ردیف ۹۳/۳۱ رأس ساعت ۹ روز سه‌شنبه مورخ ۲۲/۷/۱۳۹۳ به ریاست حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای حسین کریمی رئیس دیوان عالی کشور و حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور و شرکت جنابان آقایان رؤساء، مستشاران و اعضاء معاون کلیه شعب دیوان عالی کشور، در سالن هیأت عمومی تشکیل و پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و قرائت گزارش پرونده و طرح و بررسی نظریات مختلف اعضای شرکت‌کننده در خصوص مورد و استماع نظریه دادستان کل کشور که به ترتیب ذیل منعکس می‌گردد، به صدور رأی وحدت رویه قضائی شماره ۷۳۴ ـ ۲۲/۷/۱۳۹۳ منتهی گردید. 


فروض مختلف ایفای دین به طرفیت شخص ثالث

مدیریت بازدید : 767 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

فروض مختلف ایفای دین به طرفیت شخص ثالث

سید احمد میرحسینی؛ فاطمه سادات میرحسینی نیری
اصل مقاله (184 K)

موانع اجرای حضانت در فقه امامیه، حقوق ایران و حقوق فرانسه

مدیریت بازدید : 334 دوشنبه 18 خرداد 1394 نظرات ()

موانع اجرای حضانت در فقه امامیه، حقوق ایران و حقوق فرانسه


عباس کریمی؛ الهه محسنی


اصل مقاله

بررسی فقهی حقوقی مال بودن داده‌های رایانه‌ای

مدیریت بازدید : 197 دوشنبه 18 خرداد 1394 نظرات ()
بررسی فقهی حقوقی مال بودن داده‌های رایانه‌ای
صفحه 231-244
عبداله بهمن پوری؛ محمد رضا شادمانفر؛ مجتبی پورغلامی فراشبندی

کفالت قهری و آثار آن در فقه

مدیریت بازدید : 307 جمعه 03 بهمن 1393 نظرات ()

کفالت قهری و آثار آن در فقه

عبد الجبار زرگوش نسب؛ سیده معصومه غیبی

استصحاب در زمان و امور وابسته به آن

مدیریت بازدید : 288 جمعه 03 بهمن 1393 نظرات ()

استصحاب در زمان و امور وابسته به آن


محمدعلی خورسندیان

نقد وبررسی ادلۀ بطلان خیار شرط در ایقاعات

مدیریت بازدید : 303 جمعه 03 بهمن 1393 نظرات ()

نقد وبررسی ادلۀ بطلان خیار شرط در ایقاعات


عبداله بهمن پوری؛ محمد حسن حائری؛ محمد تقی فخلعیاعتبار آرای علمای رجال از منظر حجیت ظنون عقلایی

مدیریت بازدید : 210 جمعه 03 بهمن 1393 نظرات ()

اعتبار آرای علمای رجال از منظر حجیت ظنون عقلایی


ماهیت تقاص و آثار حقوقی آن

مدیریت بازدید : 253 جمعه 03 بهمن 1393 نظرات ()
ماهیت تقاص و آثار حقوقی آن

علی اکبر ایزدی فرد؛ محمد محسنی دهکلانی؛ فاطمه بابانیاء

مقالات جدید حقوقی2

مدیریت بازدید : 235 پنجشنبه 11 دي 1393 نظرات ()

قابلیت اعمال تئوری تحلیل منافع عمومی در دعاوی نقض حقوق مالکیت فکری............................لینک دانلود

دامنۀ حقوق مالکیت فکری در حمایت از ارقام جدید گیاهی.....................................................لینک دانلود

بررسی فقهی - حقوقی امکان شکایت از آرای مستند به سوگند قاطع دعوا در تجدیدنظر و فرجام........لینک دانلود

مبانی فلسفی حقوق بازرگانی فراملی..............................................................................لینک دانلود

بررسی تطبیقی نسب کودکان حاصل از جنین آزمایشگاهی در حقوق ایران و امریکا........................لینک دانلود

تحلیل انتقادی نظر ارشادی دادرس در دادرسی مدنی............................................................لینک دانلود

اثراتلاف مبیع قبل از قبض توسط شخص ثالث....................................................................لینک دانلود

مصادیق بطلان شرط عدم مسئولیت (مطالعۀ تطبیقی)............................................................لینک دانلود

تحلیل موضع نظام حقوقی ایران در قبال رادیو و تلویزیون خصوصی و چالش‌های فرا راه آن..............لینک دانلود

مقالات جدید حقوقی

مدیریت بازدید : 221 پنجشنبه 11 دي 1393 نظرات ()

بازخوانی ضمان قهری به هنگام اجتماع سبب و مباشر...................................................................دانلود با لینک مستقیم


ماهیّت حقوقی بازخرید کالاهای انبارشده در شرکت‌های فروش مستقیم........................................دانلود با لینک مستقیم

.

نگاهی نو به مبانی مسئولیت مدنی دارندگان خودرو......................................................................دانلود با لینک مستقیم


معیارتقسیم مسئولیت میان عاملان زیان، در نظام کامن لا و حقوق کشورهای رومی- ژرمنی............دانلود با لینک مستقیم


تأثیر سن بر شهادت؛ از دید روان‌شناسی و حقوق..........................................................................دانلود با لینک مستقیم


حق فسخ و انفساخ قراردادهای پیمانکاری دولتی (تحلیل موردی مقررات شرایط عمومی پیمان).......دانلود با لینک مستقیم


دانلود کتاب حقوقی

مدیریت بازدید : 244 چهارشنبه 26 آذر 1393 نظرات ()

دانلود رایگان کتاب فلسفه فقه  / مولف دکتر حسن مبینی - دانشگاه پیام نور

دانلود کتاب فلسفه فقه - دکتر مبینی

برای دانلود روی لینک زیر کلیک نمایید(حجم  993 کیلو بایت، فرمت pdf)

جهت دانلود کتاب فلسفه فقه کلیک کنید (اینجا)


تعیین حداکثر مَهریّه توسّط زن در مهرالمفوّضه

مدیریت بازدید : 311 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

تعیین حداکثر مَهریّه توسّط زن در مهرالمفوّضه

علی ایزدی فرد؛ عاطفه یگانه امیری؛ علی پیردهی حاجی کلا؛ حسین کاویار
اصل مقاله (154 K)

تحقیق در زمینه احکام ارکان وقف در فقه و حقوق بر اساس فقه استدلالی

مدیریت بازدید : 561 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

تحقیق در زمینه احکام ارکان وقف در فقه و حقوق بر اساس فقه استدلالی

محمد امینی‌فر؛ سیدهادی هاشمی مجد
اصل مقاله (243 K)

ماهیت شرط بنایی از نظر فقه امامیه و حقوق مدنی

مدیریت بازدید : 422 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

ماهیت شرط بنایی از نظر فقه امامیه و حقوق مدنی

علی صابریان
اصل مقاله (197 K)

دلیل مشروعیت حق ارتفاق از دیدگاه مذاهب اسلامی

مدیریت بازدید : 293 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

دلیل مشروعیت حق ارتفاق از دیدگاه مذاهب اسلامی

امیر احمدی؛ مهدی خدایی
اصل مقاله (200 K)

بررسی تحلیلی تحالف و تأثیر آن در انحلال عقد جعاله

مدیریت بازدید : 292 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

بررسی تحلیلی تحالف و تأثیر آن در انحلال عقد جعاله

سید یوسف علوی وثوقی
اصل مقاله (168 K)

قاعده لاضرر و تعارضات فرد و اجتماع در جامعه

مدیریت بازدید : 372 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

قاعده لاضرر و تعارضات فرد و اجتماع در جامعه

محمدهادی کاویانی
اصل مقاله (324 K)

بررسی و تحلیل ارکان جرم تصرّف عدوانی در حقوق ایران

مدیریت بازدید : 312 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

بررسی و تحلیل ارکان جرم تصرّف عدوانی در حقوق ایران

محمّدجعفر حبیب‌زاده؛ کاظم کوهی اصفهانی
اصل مقاله (227 K)

بررسی تطبیقی مسئولیت مدنی ناشی از رقابت نامشروع تجاری

مدیریت بازدید : 352 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

بررسی تطبیقی مسئولیت مدنی ناشی از رقابت نامشروع تجاری

حسن بادینی
اصل مقاله (308 K)

انتقادهای وارده بر قراردادهای بیع متقابل صنعت نفت و گاز ایران و پاسخ¬های آن

مدیریت بازدید : 294 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

انتقادهای وارده بر قراردادهای بیع متقابل صنعت نفت و گاز ایران و پاسخ¬های آن

سید نصرالله ابراهیمی؛ محمدحسن صادقی مقدم؛ نرگس سراج
اصل مقاله (315 K)

مدیریت بازدید : 471 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

بررسی تطبیقی ضمانت‌های اجرایی نقض قابل پیش‌بینی قرارداد در کنوانسیون بیع بین‌المللی کالا، اصول قراردادهای تجاری بین‌المللی و حقوق ایران

محمدتقی رفیعی؛ منصوره حسینی
اصل مقاله (376 K)

همانند‌سازی انسان احکام فقهی و پی‌آمدهای حقوقی

مدیریت بازدید : 312 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

همانند‌سازی انسان احکام فقهی و پی‌آمدهای حقوقی

عصمت السادات طباطبایی لطفی
اصل مقاله (375 K)

قرارداد‌های دولتی در حقوق ایران: بررسی شاخص‌‌ها

مدیریت بازدید : 299 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

قرارداد‌های دولتی در حقوق ایران: بررسی شاخص‌‌ها

عزت الله عراقی؛ محمد حبیب زاده
اصل مقاله (260 K)

ملاک تمییز انفال و نسبت آن با سایر عناوین مالکیت عمومی

مدیریت بازدید : 404 دوشنبه 18 شهريور 1392 نظرات ()

ملاک تمییز انفال و نسبت آن با سایر عناوین مالکیت عمومی

محمد حبیبی؛ مجید نجارزاده هنجنی
اصل مقاله (202 K)

تعداد صفحات : 3

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  به کدام یک از گرایش های حقوق علاقه دارید؟


  صفحات جداگانه
 • عضویت در خبرنامه
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۵ اسفند ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه 23 بهمن ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه۱۸ بهمن ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۸ بهمن ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۱ بهمن ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۲ شهریور ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۱ مهر ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۸ مهر ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۱۴ مهر ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۶ مهر ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۹ مهر ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۳ آبان ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۱۴ آبان ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۱۸ آبان ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۴ آبان ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۶ آبان ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۸ آبان ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۱۱ آذر ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۶ آذر ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۱۱ دی ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه۲۳ دی ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه۲۷ دی ۱۳۹۳
 • نظریه‌های مشورتی اداره کل حقوقی قوة قضائیه ۲۹ دی ۱۳۹۳
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 729
 • کل نظرات : 19
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 222
 • آی پی امروز : 37
 • آی پی دیروز : 95
 • بازدید امروز : 783
 • باردید دیروز : 1,095
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 9
 • بازدید هفته : 783
 • بازدید ماه : 10,826
 • بازدید سال : 23,661
 • بازدید کلی : 1,230,671
 • کدهای اختصاصی
  اخرین مطالب ارسالی سایت
  مطالب پر بازدید مطالب جدید مطالب تصادفی